Коли Леонід Слуцький після відносно закономірною нічиєю в першому матчі з «Утрехтом» (1:1) сказав про втому своєї команди, напевно це сприйняли як чергову ексцентричну позицію коуча з Росії. Він привчив місцеву пресу до яскравих, часто метафоричним висловлюванням. І тут справа навіть не в відомій промові про суддю. Просто Слуцький такий – імпульсивна, емоційна, справжній.
Повторна гра з «Утрехтом» стала найважливішою для тренера в сезоні. Ще в січні «Вітесс» вилетів з Кубка Голландії в чвертьфіналі Ліги Європи – ще влітку, не зумівши застрибнути в груповий турнір з кваліфікації. Тому залишався тільки чемпіонат. Тут «Вітесс» пробився в міні-турнір за місце в Лізі Європи. Пройшов «Гронінген», залишався «Утрехт». Перший матч на користь хлопців Слуцького – м’яч, забитий на виїзді, вважається формально за два. Так само, як і в європейських турнірах.
– Це сама втомлена команда, яку я коли-небудь бачив у своєму житті, – сказав Слуцький про своїх хлопців в ефірі FOX Sports після першої гри. І початок зустрічі, мабуть, підтвердило правоту тренера. Він не лукавив, не скаржився і тим більше не перебільшував. Найкраще про першому таймі скаже статистика ударів – 9:0 на користь команди Діка Адвоката. Голландець без всяких емоцій сидів у своєму кріслі і встав лише порадіти забитому голу – за дивних діях захисту «Вітесса» і рикошету. Слуцький традиційно емоційно відреагував на подію. Не допомогло. Найцікавішою подією тайму для «Вітесса» став майже досконалий кульбіт Майкела ван дер Верффа.
В перерві ще були надії, що розклад зміниться. Слуцький відразу зробив дві заміни, прибравши двох основних півзахисників – Бюттнера і Линссена. Але не змінилося взагалі нічого. Хоча ні, на 48 хвилині Мартін Эдегор все ж завдав перший удар по воротах. Природно, не у ворота. Власне, це і стало останньою крапкою. Якщо вже кращий гравець місяця так виконує штрафні, чого чекати від інших?
«Утрехт» спокійно грав по рахунку, а після вибіг і реалізував контратаку. Далі «Вітесс» залишився в меншості. Це був фініш.
Слуцький прискорив свою відставку з «Вітесса». Чому за нього соромно
Слуцький не виконав завдання виходу в Лігу Європи, яке поставило перед ним керівництво. Тепер, напевно, буде серйозна розмова з великими босами. Майбутнє російського коуча і його штабу в особі Яровинского і братів Березуцьких під питанням. І тільки за рахунок харизми переконати в необхідності продовжити роботу в клубі навряд чи вийде.